Sosyal Medyadan Güncel Haberler

Sosyal Medyadan Güncel Haberler

Bu haftanın güncel haberleri:

  • Instagram’a yapay zeka özelliği geliyor!
  • YouTube televizyonlara yeni bir özellik getiriyor.
  • Threads’e beklenen özellik geliyor!
  • Instagram’da dolandırıcılığa son!
  • YouTube ilginç bir özelliği test ediyor.

Instagram’a yapay zeka özelliği geliyor!

Hayatımıza giren yapay zeka Instagram’a da yeni bir heyecan getiriyor. Yapay zeka konusunda geride kalan Meta, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecrası Instagram için bu teknolojiyi dikkat çekici biçimde hayata geçirmeye çalışıyor. Instagram DM ekranında yapay zeka ile yazma seçeneğine yer vereceğine dair bilgi sızdırdı.

YouTube televizyonlara yeni bir özellik getiriyor.

YouTube, televizyonlar için yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. 4K uyumlu televizyonlar için “1080p Geliştirilmiş” seçeneğini getirmek için çalışan YouTube, yaptığı açıklamada görüntü kalitesinin normal 1080p60’tan çok daha iyi olacağını belirtti.

Instagram’da dolandırıcılığa son!

Instagram, dolandırıcılık içeren işler için sahte görseller oluşturmak için kullanılan yapay zekanın artık tespit edilebileceğini açıkladı. Geçtiğimiz aylarda kendi resim yaratma modeli Imagine Al tarafından oluşturulan görselleri algılayan Instagram, bu sistemi daha kapsamlı hale getirmek için kolları sıvadı. Instagram, Threads ve Facebook uygulamalarında Imagine Al’ın yanı sıra Open Al ve Google gibi büyük şirketlerin resim oluşturma modelleriyle oluşturulan görseller artık özel bir belirteç alarak resmin yapay zeka ile oluştuğunu gösterebilecek.

YouTube ilginç bir özelliği test ediyor.

Keşfetme ağını genişletmek isteyen YouTube, Premium kullanıcılarının daha çok içeriğe kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için artık renklere göre içerik özelliği sunacak. Renklere göre düzenlenmiş akışlar ilk olarak kırmızı, yeşil ve mavi barındıracak. Örnek verecek olursak, bir kullanıcı Kırmızı’ya tıkladığında karşısına kırmızı tonun ağırlıkta olduğu videolar çıkacak.